KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916093

nr 1291 6093

Pekkila Möllerswärd

(1894-1975), Sverige

Oljemålning, Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm

Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 25 november 2019
kl 20:12:43

Pekkila Möllerswärd

Läs mer om Pekkila Möllerswärd